Udruga klubova Zagrebačke odbojkaške regije
 
natjecanja
 
natjecanja
 
NOVOSTI  
 
ZAVRŠNICA JUNIORSKOG PRVENSTVA DALMACIJE
Završnica Juniorskog prvenstva Dalmacije, polufinale, utakmica za 3.mjesto i finale, održati će se u Sinju u GSD „Ivica Glavan Ićo“ , 28.04.2019 s početkom u 10h. Raspored polufinalnih utakmica objavljen je na:

https://www.ossdz.hr/index.php?rubrika=utakmica&natjecanje=1519&stani=1&kolo=106

17. 4. 2019.
Gala - dodir pobjede
Završnica 2.grupe u natjecanju Male odbojke OSSDŽ (2006+)
Završnica 2.grupe u natjecanju Male odbojke OSSDŽ (2006+) održati će se u Omišu u ŠD Ribnjak u subotu 27.04.2019. s početkom od 9.00h. Sudjeluju OK Gusar , OK Nova Mokošica, OŽK Split volley team, ŽOK Klis i OK Mertojak. Raspored je objavljen na linku

https://www.ossdz.hr/index.php?rubrika=utakmica&natjecanje=1513&stani=1

 

17. 4. 2019.
 
NASTAVAK NATJECANJA U ML.KADETSKIM LIGAMA OSSDŽ
U dogovoru s Povjerenicom za natjecanje Regije jug , a u cilju oslobađanja što više termina za regionalna natjecanja mlađih dobnih kategorija, nastavak 1.lige i 2.lige OSSDŽ za mlađe kadetkinje je za vikend 19-20.01.2019.
8. 1. 2019.
 
SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA !
SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA !
24. 12. 2018.
 
IZBORNA SKUPŠTINA OSSDŽ
Temeljem Članka 30. Statuta OSSDŽ sazivam Redovnu Skupštinu ODBOJKAŠKOG SAVEZA SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE i upućujem Vam

P  O  Z  I  V

 za sudjelovanje u radu Izborne Skupštine OSSDŽ 19.12.2018 u

Velikoj dvorani ŠC Gripe-Split (Svečani salon-prizemlje) s početkom u 18.00h. sa slijedećim prijedlogom Dnevnog  reda:

DNEVNI RED:

  1. Otvaranje Skupštine
  2. Usvajanje Dnevnog reda
  3. Izbor radnih tijela Skupštine: radnog predsjedništva , zapisničara i ovjerovitelja zapisnika, Verifikacijskog povjerenstva
  4. Verifikacija glasačkog tijela
  5. Usvajanje zapisnika s redovne Skupštine od 27.XII.2017. godine
  6. Izvješće o radu protekle 4 god / između dviju Skupština: programsko i financijsko izvješće
  7. Rasprava i glasovanje o  izvješćima
  8. Donošenje odluke o prijemu ŽOK Klis u članstvo OSSDŽ
  9. Verifikacija novog glasačkog tijela
  10. Razrješenja dosadašnjih Tijela upravljanja  :
  • predsjednika ,
  • članova Upravnog odbora
  • članova Nadzornog odbora 

     11.Izbor novih Tijela upravljanja :

  • predsjednika,
  • članova Upravnog odbora
  • članova Nadzornog odbora

       12.   Razno

             Temeljem Članka 18. Statuta OSSDŽ Skupštinu Saveza čine Predstavnici članova  (odbojkaških udruga/klubova )  te ostali članovi. Broj predstavnika u Skupštini određuje se na sljedeći način:

1.stupanj

klubovi članovi Super lige i Prve lige (SL/PL)...

3 člana/ glasa

2.stupanj

klubovi članovi 1.B lige imaju……………………

2 člana/ glasa

3.stupanj

klubovi članovi 2.A i nižih liga imaju……………

1 člana/ glasa

4.stupanj

ostali članovi imaju………………………………….

1 član/ glas

5.stupanj

klubovi sudionici u europskim kupovima imaju (dodatno)

1 član/ glas

6.stupanj

klubovi stariji od 10 godina

1 član/ glas

Jedan član može koristiti samo jedno pravo — najpovoljnije,osim europskih natjecanja.

Temeljem navedenog Skupštinu OSSDŽ 19. XII 2018 predstavljaju:

 

KLUB / UDRUGA

LIGA

Br.glasova

NATJECANJE

OSNOVAN

 

Br.glasova

GODINE

UKUPNO

1.

OK Mladost  RK

SL / CEV

3+1

25.01.1947

1

5

2.

OK Marina Kaštela

SL

3

24.02.2000

1

4

3.

HOK Kaštela CDC

SL

3

06.03.1949

1

4

4.

OK Brda

SL

3

12.11.1967

1

4

5.

OK Split

SL

3

09.09.2003

1

4

6.

OK Makarska

1.B

2

07.01.1995

1

3

7.

ŽOK Sinj

1.B

2

17.11.2000

1

3

8.

ŽOK Trogir

1.B

2

06.09.2005

1

3

9.

OK Solin

1.B

2

03.10.2008

1

3

10.

OŽK Split volley team

1.B

2

08.08.2014

0

2

11.

OK Gusar

3.L / MLK

1

01.04.1998

1

2

12.

OK Mertojak

MLK

1

20.02.2012

0

1

13

OK Kaštel Lukšić

2.L / MLK

1

20.09.2014

0

1

14.

ŽOK Klis

MLK

1

10.03.2018

0

1

15.

UOS SDŽ

/

1

 

/

1

UKUPNO:

40 / 41

            Sjednici izborne Skupštine mogu nazočiti i na njoj odlučivati ovlašteni predstavnici članova OSSDŽ.  Molim klubove/udruge da svojim predstavnicima izdaju ovjerene punomoći za zastupanje na Skupštini.

            Financijska izvješća OSSDŽ za period 2015-2017 možete pronaći na poveznici : https://banovac.mfin.hr/rnoprt/GPRIZNPF.aspx?id=8746

Za Odbojkaški savez

Splitsko-dalmatinske županije

 

Marinko Kovačev , predsjednik

 

 

 

 

U Splitu, 11 .XII 2018.

 

11. 12. 2018.
 
Mala odbojka OSSDŽ (2006+)
Za natjecanje Lige OSSDŽ u Maloj odbojci prijavili su se:

OK Kaštel Lukšić 1; OK Kaštel Lukšić 2;   ŽOK Trogir;  ŽOK Sinj;  OŽK Split volley team; OK Mertojak;  OK Gusar;  OK Mladost Ribola Kaštela;  ŽOK Klis;  OK Nova Mokošica . Napomena . Ekipe su poredane prema plasmanu u sezoni 2017/2018 i  sudjelovanju u ostalim natjecanjima OSSDŽ .

            Shodno odluci UO OSSDŽ , kako u natjecanju može sudjelovati samo po jedna ekipa iz svakog kluba  ekipe su podijeljene u 3 grupe.

 


GRUPA „A“

GRUPA „B“

GRUPA „C“

1.

OK Kaštel Lukšić

ŽOK Trogir

ŽOK Sinj

2.

OK Mladost Ribola Kaštela

ŽOK Klis

OK Nova Mokošica

3.

OŽK Split volley team

OK Mertojak

OK Gusar

 

Sustav natjecanja je sljedeći : svaka Grupa A/B/C ima po dva okupljanja/turnira ,a domaćini su klubovi pod rednim brojevima 1 i 3 i u svakoj grupi odigrat će se ukupno 4 utakmice. Rezultati OK Mladost Ribola Kaštela se boduju i oni su u konkurenciji sve do zadnje utakmice lige, a sve u interesu muške odbojke u SDŽ, koja nema utakmica tog uzrasta. Isto pravilo važi i za OK Nova Mokošica.

OK Mladost Ribola Kaštela i OK Nova Mokošica ne mogu biti prvaci Lige OSSDŽ u Maloj odbojci, već će to postati prva ženska ekipa iz OSSDŽ nakon njih. Isto pravilo vrijedi i za drugo i treće mjesto.

Prvaci grupa ulaze u grupu D, drugoplasirani grupu E, a trećeplasirani grupu F.

***Ako OK Mladost Ribola Kaštela/OK Nova Mokošica osvoje prvo mjesto u Grupi A ili Grupi C , u grupu D ulazi i drugoplasirana ekipa iz Grupe A/C, pa će se napraviti novi raspored odigravanja turnira jer će u tom slučaju u Grupu D ući i drugoplasirane ekipe Grupa A/C. Za plasman od 1-4 ili od 1-5 mjesta bit će organizirana 3 turnira , s domaćinima klubova iz OSSDŽ bez OK Mladost Ribola Kaštela. Shodno plasmanu nakon prvog kruga natjecanja bit će određen način odigravanja za poredak od 5-9 mjesta ili od 4-9 mjesta, drugačiji od onog prikazanog u donjoj tablici.

Ako prva mjesta u Grupama A/B/C osvoje ženske ekipe iz OSSDŽ, završnica će se odigrati prema donjoj tablici, s naknadno donesenim rasporedom tri turnira.

Prva dva turnira Grupe A/B/C moraju se odigrati do 15.02.2019., a liga mora završiti do 30.05.2019. O organizaciji svakog turnira domaćini su dužni izvijestiti Povjerenika za natjecanje OSSDŽ.

 


GRUPA „D“

GRUPA „E“

GRUPA „F“

1.

Pobjednik grupe A***

Drugoplasirani grupe A***

Trećeplasirani grupe A

2.

Pobjednik grupe B

Drugoplasirani grupe B

Trećeplasirani grupe B

3.

Pobjednik grupe C

Drugoplasirani grupe C***

Trećeplasirani grupe C

 

 

 

27. 11. 2018.
 
Mini odbojka Liga OSSDŽ 2008+
Za natjecanje u Mini odbojci prijavili su se:

ŽOK Trogir; ŽOK Sinj; OK Marina Kaštela; OŽK Split volley team; OK Gusar Omiš; ŽOK Klis.

Ekipe su podijeljene u 2 grupe, prema plasmanu u sezoni 2017/2018:

GRUPA „A”

GRUPA „B”

1.

ŽOK Trogir

1.

ŽOK Sinj

2.

OK Marina Kaštela

2.

OŽK Split volley team

3.

OK Gusar Omiš

3.

ŽOK Klis

Svaki klub u pojedinoj grupi, osim ŽOK Klis, domaćin je jednog turnira na kojem se igra svatko sa svakim, prema Bergeru. ŽOK Sinj, kao klub s najboljim koeficijentom u Grupi B preuzet će domaćinstvo turnira gdje domaćin treba biti ŽOK Klis, s tim da bi na tom turniru eventualne sudačke troškove podmirio ŽOK Klis.

Nakon odigrana 3 turnira i po svakom klubu 6 utakmica, prva dva kluba iz svake grupe plasirali bi se u novu, Grupu C i odigrali bi još 2 turnira s domaćinstvom dvije prvoplasirane ekipe, po sustavu svatko sa svakim, što je još dodatnih 6 utakmica. Pobjednik Grupe C je ujedno i prvak natjecanja u Mini odbojci OSSDŽ za sezonu 2018/2019. važno je napomenuti kako se međusobno osvojeni bodovi iz grupa A i B prenose u novu Grupu C.

Treće plasirani klubovi iz grupa A i B razigrat će međusobno u dvije utakmice za plasman od 5.-6. mjesta. Klubovima ostavljam mogućnost dogovaranja termina domaćinstava turnira s tim da natjecanje treba završiti najkasnije do 30.05.2019. Propisnik će uskoro biti postavljen na mrežnim stranicama OSSDŽ.

20. 11. 2018.
 
POZIV NA UPIS ZA VODITELJA/VODITELJICU ODBOJKE

U suradnji Hrvatskog instituta za kineziologiju, Kineziološkog fakulteta u Zagrebu i Hrvatskog odbojkaškog saveza objavljuje se POZIV za upis polaznika u program osposobljavanja za voditelja/voditeljicu ODBOJKE. Cilj kreiranja i realizacije ovoga programa je postići da stručni kadrovi koji obavljaju ili će obavljati stručne poslove u odbojci steknu osnovna znanja iz različitih područja odbojkaške igre, a koja su im potrebna za kvalitetno obavljanje istih. Usvajanje i realizacija ovoga programa potrebna je obzirom da još uvijek postoji određeni broj kadrova koji obavljaju stručne poslove u odbojci ili to tek žele započeti, a za to nisu osposobljeni.

Rok za prijave na poziv je 22.11.2018. godine do 18 sati.

Više pročitajte ovdje


 
11. 11. 2018.
 
Propisnik natjecanja 2. HOL-jug
U rubrici DOKUMENTI objavljen je Propisnik natjecanja 2. HOL-jug.
2. 11. 2018.
 
PRIJAVLJENE EKIPE ZA NATJECANJA OSSDŽ U SEZONI 2018/2019

1.liga OSSDŽ 2004+

2.liga OSSDŽ 2005+

Mala odbojka Liga OSSDŽ (4na4) 2006+

Mini odbojka Liga OSSDŽ (3na3) 2008+

1.

OK Marina Kaštela

1.

OK Split

1.

OK Kaštel Lukšić

1.

ŽOK Trogir

2.

ŽOK Trogir

2.

OK Marina Kaštela

2.

ŽOK Trogir

2.

ŽOK Sinj

3.

ŽOK Sinj

3.

ŽOK Trogir

3.

ŽOK Sinj

3.

OK Marina Kaštela

4.

OK Brda

4.

OK Brda

4.

OK Gusar Omiš

4.

OŽK Split volley team

5.

OK Kaštel Lukšić

5.

ŽOK Sinj

5.

OK Mertojak

5.

OK Gusar Omiš

6.

OK Split

6.

OK Makarska

6.

OŽK Split volley team

6.

ŽOK Klis

7.

OK Makarska

7.

OK Mertojak

7.

OK Nova Mokošica

 

 

8.

HOK Kaštela DC

8.

OK Gusar Omiš

8.

ŽOK Klis

 

 

9.

OK Mladost RK (M)

9.

ŽOK Dubrovnik

9.

OK Mladost RK (M)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. 10. 2018.
Gala - dodir pobjede
    zadnja promjena: 23. svibnja 2019., 10,38